Данас смо, након дугогодишњег исказивања потреба стручног тима и родитеља, свечано отворили тзв. “сензорну собу” односно услугу и средство за рад са децом са поремећајима из аутистичног спектра, АDHD, ментално недовољном развијеношћу, сензорним оштећењем, говорним потешкоћама, сметњама у учењу и са проблемима у понашању, односно корисницима нашег Дневног боравка. Свечаном отварању су присуствовали Градоначелник града Пожаревца, г-дин Бане Спасојевић и Председник Скупштине, г-дин Бојан Илић, а испред донатора Ђуле из бенда “Ван Гог” и УЛС “Милена Павловић Барили”.

Захвалност за донације дугујемо и г-дину Небојши Јорговановићу и запосленима из Војводјанске банке.

У циљу што успешније примене метода сензорне интеграције, особље дневног боравка, које је ангажовано у непосредном раду са корисницима, успешно је завршило обуку а сама услуга је практично интерактивна соба, што значи да се кроз контролисану средину и стимулацију у оквиру ње, стимулише свако чуло и прилагођава се индивидуалним карактеристикама сваког корисника тј. утиче се на сензорну интеграцију. Сензорна интеграција је способност ЦНС да прима, интегрише и обради информације из спољног света добијене путем чула и на основу њих организује свој начин постојања, своје понашање и однос са спољним светом и другим људима. Слаба сензорна интеграција доводи до проблема у игрању, учењу, и понашању детета. Сензорна интеграција је неопходна за скоро сваку активност коју обављамо јер је комбинација више сензорних информација и од суштинског је значаја за нас како би могли да схватимо наше окружење и адекватно реагујемо на дражи које из њега долазе.
Свакодневним активностима и применом методе сензорне интеграције помажемо правилном развоју доживљаја спољашњег света, контроле агресивности, напретку у концетрацији…